Життя з діабетом: особливості, ускладнення, поради лікарів

Контроль діабету це цілодобова робота, яку виконуєш, тому що мусиш, без вихідних і відпусток. Тож віддайте собі належне —...

Серед факторів, що підвищують ризик розвитку цукрового діабету, зокрема 2-го типу, генетика, нездорове харчування, малорухливий...

Електронні сигарети, вейпи та одноразові pod-системи є альтернативними способами вживання нікотину. Вони працюють шляхом нагрівання...

Американська діабетична асоціація (ADA) випустила нові Стандарти медичної допомоги при діабеті 2024 (Standards of Care). Ці...

Контроль діабету під час Великодніх свят може виявитися складним завданням. Солодка випічка, шоколадні крашанки, різноманітні пасхальні ласощі, відвідування найрідніших з традиційними сімейними застіллями... все це може негативно позначитися на вашому рівні цукру в крові. Однак, за умови певного планування та уважності, ви можете насолоджуватися святкуванням та водночас зберігти свої цілі щодо здоров'я. Ось кілька порад, які допоможуть вам контролювати діабет під час Великодня.

Багато хто вважає, що дієтична солодка газована вода (вона ж дієтична содова або «Lite») — це нешкідливий вибір, оскільки вона не містить цукру та є низькокалорійною. Але останні дослідження ставлять під сумнів це припущення, пов'язуючи дієтичні напої з розладами настрою, розвитком жирової дистрофії печінки, аутоімунними захворюваннями та раком, серед іншого.  Перш ніж вилити свою дієтичну газованку в раковину (що, власне, рекомендують зробити всі експерти в галузі охорони здоров'я), дізнайтеся про дослідження дієтичних газованих напоїв.

Мама з донькою з цукровим дабетом 1-го типу розробили свої брендовані футболки з написом «Чому я досі не свічуся?» для дітей з діабетом, які оточені різними гаджетами з батарейками. Про їхній невеличкий стартап — читайте далі.

Переваги використання безперервного моніторингу глюкози (CGM) при діабеті — незаперечні, але як щодо здорових людей? Багато хто з нас контролює свою вагу, частоту серцевих скорочень або кількість кроків на день — то чому б не контролювати рівень цукру в крові? Тим паче деякі виробники CGM починають позиціонувати прилад, як такий, що може допомогти здоровим людям без діабету «оптимізувати» рівень цукру в крові для досягнення максимальної розумової або фізичної працездатності та покращення здоров'я. Спробуємо розібратися, коли людині без діабету може знадобитися використання безперервного моніторинга глюкози, та чи потрібно це взагалі.

Змінивши порядок вживання їжі, можна уникнути шкідливих коливань рівня цукру в крові після їди та підтримувати більш стабільний рівень глікемії. Продовжуйте читати, щоб дізнатись більше.

Ці звички, що ви робите щодня, можуть негативно вплинути на ваш рівень цукру в крові, та збільшити ваші шанси захворіти на переддіабет, діабет 2-го типу та ожиріння.

Ось 5 поживних речовин, які можуть допомогти знизити ризик розвитку діабету 2-го типу, або допомогти краще контролювати ваш стан, якщо у вас вже діабет.

Ці закуски поживні та смачні, при цьому містять мало вуглеводів та калорій, що може полегшити досягнення ваших цілей щодо здоров'я при діабеті.

У підлітків  інсулінорезистентність (ІР) часто є тимчасовою та пов’язана з гормональними змінами, що відбуваються під час статевого дозрівання. Саме вони ускладнюють контроль рівня глікемії (глюкози, або цукру, в крові), підвищуючи ризик розвитку діабету 2 типу. Найбільш вразливими є діти та підлітки із надмірною масою тіла та ожирінням. 

Як розпізнати перші симптоми пошкодження нервів при діабеті? Дізнайтеся про 5 головних ознак, поява яких може вказувати на початок діабетичної нейропатії.

Спосіб життя хворих цукровим діабетом підпорядкований особливим правилам. Дотримання або недотримання цих правил суттєво впливає на якість і, якщо говорити відверто, тривалість життя з діабетом. Дуже важливо розуміти, що життя з цукровим діабето 2 типу і життя з діабетом 1 типу мають суттєві відмінності. Журнал "Мій Цукровий" - це і здоровий спосіб життя з діабетом. В цьому розділі ви знайдете мотивуючі історії з життя зірок, відомих людей з ЦД і розповіді наших читачів про те, як у них виходить впоратись з діабетом. Життя з діабетом - це постійна робота над собою, постійний пошук інформації і натхнення. Наш діабет-журнал завжди поруч і готовий вам в цьому допомагати!